פלאן, קרם קרמל

6 מנות

המרכיבים

500 גרם חלב 3% שומן
4 ביצים
130 גרם סוכר
200 גרם סירופ קרמל (ראו טיפ)
700 גרם מים

אופן ההכנה

  1. שמים חלב, ביצים וסוכר בקערת הערבוב ומערבבים 10 שניות/מהירות 4.
  2. יוצקים שתי כפות קרמל נוזלי לכל אחד מ-6 כלי הסופלה (Ø 8 ס”מ, בגובה 4.5 ס”מ), לכיסוי תחתיתם. ממלאים את הכלים בבלילת הביצים ומכסים ברדיד אלומיניום או בניילון נצמד עמיד לחום. מניחים 4 כלים בתושבת הוורומה ו-2 כלים במגש הוורומה.
  3. יוצקים מים לקערת הערבוב, מניחים את יחידת הוורומה במקומה על מכסה קערת הערבוב ומאדים 30 דקות/טמפרטורת וורומה/מהירות 1. מסירים בזהירות את רדיד האלומיניום או הניילון הנצמד ומחדירים קיסם כדי לראות אם הקרם מוכן. אם הקיסם לא יוצא נקי, מאדים עוד 5-10 דקות/טמפרטורת וורומה/מהירות 1.
  4. מצננים שעה בטמפרטורת החדר ומעבירים למקרר. מקררים לפחות שעה במקרר. הופכים את קרם הקרמל על צלחת ומסירים בזהירות מעליו את כלי הסופלה. מגישים מיד.

FEINTIP

  • צננו את קרם הקרמל למשך לילה כדי שיתייצב. כך קל יותר להוציאו מכלי הסופלה.
  • כדי להכין סירופ קרמל המיסו 200 גרם סוכר עם 2 כפיות מים ו-2 כפיות מיץ לימון טרי בסיר בגודל בינוני, נקי מאוד מעל להבה בינונית גבוהה. אל תבחשו, אך הטו מדי פעם את הסיר מצד לצד, עד שצבע הסוכר הופך ענברי. בשלב זה, צקו פנימה בזהירות רבה 100 גרם מים חמים (הנוזלים יבעבעו ויתיזו). בחשו מעל להבה בינונית נמוכה עד שכל הקרמל נמס והסירופ מסמיך קלות. הסירופ ישמר שבועות במקרר בצנצנת אטומה.