סלט פסטה עם סלמון וירקות

6 מנות

המרכיבים

1200 גרם מים
100 גרם מיץ תפוזים סחוט טרי
½1 כפיות מלח
400 גרם נתחי פילה סלמון, ללא עור, או 400 גרם נתחי פילה פורל
200 גרם אפונה ירוקה קפואה
240 גרם פסטה יבשה קצרה (כמו פוזילי או פנה), המתאימה לבישול ב-10 דקות
40 גרם שמן זית
1 שן שום קלופה
30 גרם צלפים משומרים, שטופים
80 גרם זיתים שחורים, מגולענים
350 גרם עגבניות שרי, חצויות או חתוכות לרבעים
1 קורט פלפל שחור טחון (לבחירה)
10 גרם מיץ לימון טרי (לבחירה)

אופן ההכנה

  1. שמים מים, מיץ תפוזים ומלח בקערת הערבוב. מניחים נתחי סלמון בתושבת הוורומה ואפונה ירוקה קפואה במגש הוורומה. מניחים את יחידת הוורומה במקומה על מכסה קערת הערבוב ומאדים 12 דקות/טמפרטורת וורומה/מהירות 1. מסירים את יחידת הוורומה ושומרים בצד.
  2. מוסיפים פסטה דרך חור מכסה קערת הערבוב ומחזירים את יחידת הוורומה למקומה על מכסה קערת הערבוב. מבשלים 10 דקות/טמפרטורת וורומה /נגד כיוון השעון/מהירות 1. מסירים את יחידת הוורומה ושומרים בצד. מסננים את הפסטה בסלסלת הבישול, שוטפים מיד תחת זרם מים קרים כדי לעצור את הבישול. שמים פסטה בקערת הגשה ובוחשים לתוכה כף שמן זית (כ-10 גרם).
  3. מבלי לנקות את קערת הערבוב, שמים שן שום ואת יתר 30 גרם שמן הזית בקערת הערבוב, ומבשלים 3 דקות/C°120/מהירות 1. נפטרים משן השום, אם רוצים.
  4. מוסיפים את נתחי הדג המאודה, האפונה המאודה, צלפים וזיתים שחורים ומבשלים 3 דקות/C°100/ נגד כיוון השעון /מהירות 1. מוסיפים לפסטה, מוסיפים עגבניות שרי ומערבבים. מתבלים לפי הטעם בפלפל שחור ומיץ לימון ומגישים בטמפרטורת חדר או מצונן.

FEINTIP

  • אם אין בנמצא אפונה קפואה, השתמשו באפונה מקופסת שימורים, מסוננת: הוסיפו אותה בסוף שלב 2 לקערת ההגשה עם הפסטה ושמן זית איכותי.
  • עטרו בפטרוזיליה קצוצה, להעשרת הטעם.